Novinky pro sezónu 2017/18

Největší důraz pro novou sezónu byl kladen na lyžařskou školu a její komfortní provoz. Provozovatelé také rozšířili vybavení půjčovny. Od výrobce je v očekávání nový lyžařský pás pro rozšíření kapacity lyžařské školy. Technické opravy se dotkly především sněžné rolby. V testování jsou nové nízkohlučné zasněžovací tyče. Ceny zůstaly nezměněny.

Lepší podmínky pro lyžařskou školu

Prioritou pro tuto sezónu bylo zajištění technického a materiálního vybavení lyžařské školy. Dnes je lyžařská škola rozšířená o vybavení půjčovny zejména pro ty nejmenší. Instruktoři mají k dispozici nové oblečení. Pro novou sezónu tým SKI Máchovka Nová Paka připravil nové umístění lyžařského pásu pro výuku lyžařů. Ten byl umístěn u nové betonové stěny, která umožnila jeho posunutí k okraji sjezdové tratě. Díky tomu bylo možné rozšířit prostory pro výuku i dojezdu k odbavovacím turniketům.

Lyžařská škola má nového provozovatele

Do nové sezóny vstupuje SKI Máchovka s novým provozovatelem lyžařské školy. Předchozí provozovatelé však zde zanechali velice dobrou práci a tak lze navazovat na vynikající základ. Patří jim vřelé poděkování.

Rozšíření kapacity pásů pro nejmenší

Zároveň provozovatel zadal do výroby druhý lyžařský pás. Ten by měl být instalovaný do konce měsíce ledna. Ski areál tak posléze nabídne prostřednictvím lyžařské školy dvojnásobnou kapacitu výuky.

Technické vylepšení a opravy

V areálu byla pro rychlou výrobu sněhu zajištěna spolupráce s polskou firmou Supersnow. Během roku bude testováno nové nízkohlučné zasněžovací zařízení s atestací hluku a automatickým systémem. První mrazivé prosincové dny ukázaly, že se jedná o velmi povedenou volbu.
Zařízení je zároveň velice odolné nepříznivým podmínkám areálu. V první řadě je to skutečně nízká hladiny hluku. V dalším ohledu je to startující teplota, takže zařízení pracuje již okolo -2°C (pozn. redakce ostatní při -3°C a nižších). Rolba na úpravu tratí prošla před sezónou širokou údržbou. Stejně tak všechna zasněžovací koncová a dopravní zařízení. Bylo instalováno osvětlení vyšší intenzity. Rekonstrukcí prošlo sociální zázemí pro ženy.

Další novinky

Byly pořízeny nové skipasy, jejichž design potěší zejména nejmenší zákazníky. Provozovatel v předstihu zavedl elektronickou evidenci tržeb. Největší devízou nové sezóny však jsou stálé a neměnné ceny, a to již po několik let.

 

O změně vizuálního stylu a nových webových stránkách jsme Vás informovali již v předchozím článku.

  • Líbilo? Pošli článek ostatním

Udělej si pohodlí a pokračuj ve čtení