Novopacko a jeho okolí

V tomto článku Vám přínášíme 8 tipů na aktivity v našem okolí, které mohou využít jak novopačtí, tak návštěvnící z dalekých i nedalekých měst. Nová Paka je malé město. Přesto zde můžete kombinovat sportovní zážitky s těmi kulturními. Přejeme příjemnou zábavu.

Bruslení

Co si od lyžování odskočit i na brusle? Nepotřebujete k tomu ani tuhé mrazy a rybník. Vedle SKI Máchovky se nachází krytý zimní stadion. Pro aktuální sezónu si můžete jít zabruslit ve středu, pátek i celý víkend. K dispozici jsou šatny na převlečení a odložení věcí. Pokud nemáte brusle, nezoufejte! Brusle lze zapůjčit při vstupu u pokladny za poplatek 50,- Kč. Ceny vstupného jsou také velmi příznivé, dospělí 40,- Kč, mládež do 15 let 20,-Kč.

Web: www.hokejnp.cz

Zimní aktivity ve SKI Máchovka

Většina z Vás jistě postřehla, že SKI Máchovka nemá pouze upravené tratě pro sjezdové lyžování. Dovolíme si říci, že na „maloměsto“ naší velikosti, je upravený a osvětlený běžecký okruh raritou. Okruh se nachází u sjezdovky, je dlouhý 1000 metrů a lze ho využít i za nepříznivých sněhových podmínek. Je zasněžován stejně jako sjezdovky a vstup je zdarma. Ani sáňky a boby nejsou překážkou. Pracovníci SKI Máchovky Vám rádi poradí, kam s nimi můžete vyrazit.

Web: www.skimachovka.cz

Bazén Nová Paka

Dny, které nám přináší pochmurno, mlhu a déšť, jsou nejlepšími pro návštěvu novopackého bazénu. Moderní bazénový komplex si užijí všechny věkové kategorie. Dospělí mohou využít plavecký bazén o délce 25 m, relaxační bazén s masážní hlavicí či vířivku, zatímco se děti vyřádí v brouzdališti se skluzavkami. Nakonec se můžete jít ohřát do parní komory, která má příjemnou teplotu a dosahuje max. 52°C. Bazén je otevřen od pondělí do neděle do 21:00 (otevírací doba se liší pouze v časech otevření).

Web: www.bazennovapaka.cz

Klenotnice

Jednou z částí novopackého muzea je Klenotnice drahých kamenů. Podkrkonoší je známé svou unikátní geologickou stavbou. Dozvíte se zajímavé informace o historii a vývoji této oblasti, ale především se můžete kochat expozicemi, které umožňují pohled na drahé kameny, „polodrahokamy“ nebo horniny obsahující nejrůznější zkaměněliny a minerály.

Web: www.muzeum.cz

Suchardův dům

Suchardův dům je také součástí muzea, nachází se přímo naproti Klenotnici. Dům, který byl dostavěn roku 1896, patřil slavnému rodu Suchardů. Pro ty, kteří ještě o tomto jméně neslyšeli, prozdradíme, že tento rod má mnoho známých malířů, řezbářů a sochařů. Mezi významnou tvorbu patří například apoštolové na Staroměstském orloji. Více informací už si necháme pro sebe, abyste při návštěvě byli ohromeni stejně jako my poprvé.

Web: www.muzem.cz

Klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie

Paulánský klášter s kostelem patří mezi největší symboly Nové Paky. Barokní klášter byl založen již roku 1655 a kostel byl dostavěn až roku 1724. Klášter byl využíván do roku 1785 a poté byl zrušen. Za pomoci dotací došlo k renovaci střechy, celého pláště i části interiéru. Tento komplex patří mezi nejkrásnější barokní stavby 1. čtvtiny 18. století ve střední Evropě a určitě stojí za návštěvu.

Web: www.novopacko.cz

Sýkornické (Novopacké) vodopády

Další zajímavostí našeho města jsou Sýkornické vodopády ležící na východ od Nové Paky. Vznikly vodní erozí, kde padající voda dopadá do měkčího podloží a to se „vymývá“. Krásný pohled se Vám naskytne i v zimě, kdy vodopády zamrzají. Nejdelší z vodopádů dosahuje délky 7,8 metrů a nachází se v nadmořské výšce 450 metrů. K těmto vodopádům si můžete udělat krásnou procházku z Nové Paky. Celková trasa měří cca 10 km (tam i zpět) a zabere Vám asi tři hodiny.

Trasa zde.

Auto-moto muzeum

Pro fanoušky starých automobilů, motocyklů a veteránů máme připraven tip na návštěvu Auto-moto muzea v Nové Pace. Můžete si prohlédnout exponáty s datem výroby od roku 1870 až do roku 2005. Část tohoto muzea je věnována zakladateli novopackého motorismu Antonínu Vitvarovi. Mimo neděle můžete muzeum navštívit každý den.

Web: www.automotomuseum.eu

  • Líbilo? Pošli článek ostatním

Udělej si pohodlí a pokračuj ve čtení